Facebook reklama, co vše připravit před spuštěním?

Facebook reklama, co vše připravit před spuštěním?

Facebook reklama se může ze začátku zdát jako náročná a chaotická, ale není tomu tak. Připravil jsem pro vás článek, ve kterém proberu vše, co je třeba, aby vaše Facebook reklama byla úspěšná. Každá z položek je téma samo o sobě. U každé položky najdete odkaz, který vám pomůže nástroj dále pochopit.

Facebook business manager

Business manager je nástroj, ze kterého se Facebook reklama řídí. Reklamu totiž můžete využívat i ve formě promování příspěvků, které znáte ze své stránky. Pokud však využíváte pouze promování příspěvků, nikdy nemůžete využít plnou sílu reklamy na Facebooku. Pokud tedy investujete peníze do reklamy na Facebook skrze promování příspěvků, okamžitě toho nechte a vytvořte si FBBM.

Pixel

Pixel je měřící kód Facebooku. Facebook získává informace o uživatelích, a jejich pohybu na Facebooku. Následně se informace posílají do tzv. správce událostí ve Facebook business manageru. Na základě pixelu, tak vidíme, kolik uživatelů z reklamy nakoupilo, nebo na jeho základě můžeme tvořit remarketingová publika.

Katalog

Jde o obdobu zboží.cz, které využíváme pro spuštění produktových kampaní v PPC systému Sklik. Pro Google stejnou službu zastává aplikace Google Merchant Center. GMC, Zboží a Facebook katalog fungují k tomu, abychom do nich mohli nahrát XML feed generovaný z e-shopu.

Za pomocí katalogu pak následně mohu zobrazovat dynamickou reklamu na Facebooku. Dynamická reklama se od statické liší tím, že do reklamy generuje produkty přímo z XML feedu.

Stránka

Facebook stránku myslím, že není třeba představovat. Jde o vaší firemní stránku, kam přidáváte příspěvky a komunikujete se svými zákazníky. Stránka může být, jak na Facebooku, tak na Instagramu.

Ověření domény

Ověření domény je novinka z minulého roku. Ve stručnosti, jde o ochranu uživatelských dat. Operační systém od Apple – iOS 14 začal více chránit své zákazníky. Facebook tomu musel upravit způsob „trackování“ uživatelské aktivity. Jednou z kroků změny trackování je, právě, nutnost ověření domény. Každá firma, která chce inzerovat na Facebooku, musí svou doménu nejdříve ověřit.

Nový operační systém iOS způsobil, že Facebook reklama nyní má k dispozici méně dat, a kratší atribuční okno, ze kterého se algoritmus učí. Kampaně, tak operují s kratší histroií dat, ze kterých se algoritmus učí. Kratší historie dat může znamenat zhoršení výsledků. Více o tématu změn s ověřením domény a iOS

Nastavení události na webu

Poté, co je doména ověřena, a účet připravený ke spuštění reklamy, je třeba nastavit události ve FBBM. Toto téma je samo o sobě na celý článek. Do budoucna pro vás článek připravím i na mém webu, ale do té doby se dovolím přesměrovat na tento článek, který vše popisuje i s přesnými kroky, jak nastavení provést od A do Z.

Grafické podklady

Pro správné fungování PPC reklamy na Facebooku je mít potřeba připravené podklady. Sepsal jsem článek, ve kterém naleznete vše potřebné, ohledně statických formátů na Facebooku. Více si můžete přečíst v mém druhém článku.

Shrnutí

Příprava účtu pro reklamu na Facebook se může zdát složitá, ale není tomu tak. Všechny věci zmíněné výše, jsou opravdu důležité.

  • Pixel nesprávně nasazený může pro vaší firmu znamenat ztrátu dat a špatné vyhodnocování reklamy. Bez pixelu nelze vytěžit maximum toho, co Facebook reklama a PPC reklama, přináší. Uvidíte sice, kolik lidí reklamu vidělo, nebo se prokliklo, ale nebudete schopni říci, jestli se vám investované peníze vrátili.
  • Bez katalogu nelze využívat dynamický prospecting ani remarketing. Jde o dva z nejefektivnějších typů reklamy na Facebooku. Pokud sbíráte leady, nebo jste B2B firma, katalog vás tolik trápit nemusí. Pro e-shop je to však nutnost, bez které by vám reklama na Facebooku neměla běžet.
  • Stránka je nutnost, bez které nemůže být reklama na Facebooku aktivní.
  • Ověření domény a nastavení událostí je důležité. Pokud nebudeme mít nastavené priority na doméně, nebudeme moci ve správci reklam optimalizovat na požadované akce. Facebook funguje na základě optimalizace, na události. Znamená to, že pokud dáme Facebooku cíl přivádět objednávky, systém bude za pomocí pixelu a všech dostupných dat, snažit přivádět uživatele podobné těm, kteří objednali.

Pokud budete mít jakékoliv dotazy k tomu, jak udělat konkrétní kroky, neváhejte se na mě obrátit. Můžete mě kontaktovat nebo se spojme na síti LinkedIn.

Stále váháte? Využijte konzultaci zdarma.

Stanu se spolehlivým partnerem v online světě. Bohaté zkušenosti mám z předních agentur a z desítek realizovaných projektů. 

David Smák | © Copyright 2021 |

Stále váháte? Využijte konzultaci zdarma.

PPC reklamu spravuji přes 5 let. Pracoval jsem na stovkách kampaních v předních českých PPC agenturách. Pomohu zlepšit výkon vaší PPC reklamy.